Pucio – mały bohater dziecięcych opowieści

Gama dziecięcych książeczek, jakie można znaleźć w księgarniach, jest wyjątkowo bogata. Wśród cieszących się szczególną popularnością propozycji znajdują się książeczki o Puciu.

Kim jest Pucio?

Pucio jest małym chłopcem, który toczy normalne, codzienne życie. Maluch czytający wraz z rodzicem książeczki o chłopczyku ma szansę poznawać słownictwo, które staje się coraz bardziej zaawansowane: pierwsze książeczki o Puciu to głównie onomatopeje, dzięki którym aparat mowy dziecka rozwija się. Później pojawiają się zdecydowanie bardziej złożone zagadnienia, dotyczące m.in. oczekiwania na młodsze rodzeństwo, uczęszczania do przedszkola czy wakacyjnych wyjazdów.

Dlaczego warto kupić te książeczki?

Książki Pucio (tantis) to szeroka gama propozycji dla najmłodszych czytelników. Duże książki, wśród których można wskazać:

– Pucio uczy się mówić,

– Pucio mówi pierwsze słowa,

– Pucio i ćwiczenia z mówienia,

– Pucio na wakacjach,

– Pucio umie opowiadać

to niejedyne propozycje z serii o małym chłopcu. Dodatkowo, wśród dostępnych opcji można znaleźć książeczki o wstawaniu i kładzeniu się spać, proste onomatopeje dla najmłodszych czytelników, jak również książeczki poruszające codzienną tematykę – np. wspólne przygotowywanie posiłków w domu czy zachowanie w restauracji.

Bogata seria dla maluchów w różnym wieku

Książki Pucio powstały specjalnie dla dzieci do około 3-4 roku życia. Większość z tych książkowych propozycji zdecydowanie ułatwia wyjaśnienie maluchowi rozmaitych kwestii, które mogą być dla niego zawiłe. Dzięki tym książkom dziecko dowie się m.in., że na wakacje można wyjechać podczas dni wolnych w pracy i przedszkolu, a także iż podróż potrafi być bardzo długa.

Dodatkowo, w książkach z serii o Puciu pojawiają się informacje o różnego rodzaju pojazdach, robieniu zakupów czy chodzeniu do przedszkola. Tego rodzaju codzienne tematy nie tylko poszerzają słownictwo dziecka, ale również zachęcają je do zadawania rodzicowi pytań, tym samym uzyskując jeszcze szerszą wiedzę z różnych dziedzin codziennego życia.